Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Obezite cerrahisi öncesi herkese aynı diyet mi uygulanır?

575
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Obezite cerrahisi öncesi herkese aynı diyet mi uygulanır?

Obezite cerrahisi öncesinde önermiş olduğumuz diyetler bireye özgüdür. Bu diyetler kişinin yaşam tarzına, günlük aktivitesine uygun olmalıdır. Ameliyat öncesinde yapmış olunan diyetler ile birlikte kişiler yaklaşık olarak 20 kiloya kadar kilo kaybederler. Bu kilo kaybı aynı zamanda ameliyatın komplikasyonlarının azalmasına da olumlu bir etkendir. 

Bireye özgü olan obezite cerrahisi öncesi diyetleri, kişinin o anki ağırlığına, yaşlarına, boylarına, yaşam tarzlarına ve yapmış oldukları aktivitelerle göre enerjileri değişebildiği gibi, menüleri de buna göre düzenlenmektedir. 

Hastaların uyguladığı obezite ameliyatı öncesi beslenme programlarında verdikleri kilolar aynı zamanda hastaların motivasyonlarının artırdığı gibi, ameliyat sonrasına olumlu etkileri ile birlikte bizleri de sevindirirler. 

Obezite ameliyatı öncesinde kilo kaybetmek yerine kilo alan hastalarda komplikasyon oluşma riski daha fazla olabilir. Kilo kaybeden hastaların ameliyat öncesi başarılarının artığı gibi, aynı zamanda ameliyat sonrası kilo kaybetme hızları da diğer hastalarımıza göre çok daha fazladır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat