Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Obezite cerrahisi öncesi diyet yapmak gerekli midir?

866
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Obezite cerrahisi öncesi diyet yapmak gerekli midir?

Obezite cerrahisi öncesi diyet yapılması gereklidir. Bu diyetler iki aşamalıdır. Biri, ameliyattan yaklaşık 1 ay önce başlatılan yüksek proteinli, düşük kalorili, normal gıdalardan oluşan diyetlerdir. İkinci diyet ise ameliyatın hemen öncesinde, sizleri ameliyata hazırlamak için önerdiğimiz düşük kalorili fakat bol proteinli sıvı diyetlerdir. 

Karaciğere binen yükü hafifletmek için önerdiğimiz diyette bol proteinli gıdalar bulunmaktadır. Örneğin, sabah kahvaltısında yumurta, öğle ve akşam yemeklerinde en az 100 - 120 gr'lık et, tavuk ya da balık grubunun olması, ara öğünlerde yağsız süt-yoğurt grubunun bulunması gerekir. 

İkinci aşama olarak önerdiğimiz sıvı diyetimizde ise daha çok yüksek proteinli sıvı içecekler bulunur. Bunlardan bir tanesi V proteinlerle hazırlayacağınız protein tozları olduğu gibi sizlerin çok rahatlıkla hazırlayabileceği sütler veya yoğurtlarla yapılan smoothie, frozen gibi içeceklerle yüksek proteinli, düşük kalorili diyetler yapmanız mümkün. 

Bu diyetler sizi ameliyat sonrasına da hazırlayacağı için son derece değerlidir.  Ameliyat öncesi yüksek proteinli ve sadece sıvıdan oluşan bu diyetiniz ile obezite cerrahisi sonrasında çok rahatlıkla sıvı döneminize geçiş yapabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat