Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Normal doğumdan korkan anne adayları sezaryeni tercih edebilir mi?

2,785
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Normal doğumdan korkan anne adayları sezaryeni tercih edebilir mi?

Kocaman bir müdahale karşınıza gelir. Sezaryen dünyanın en önemli, en zor ameliyatlarından bir tanesidir. Doktorlar için kolay ama anneler için zordur çünkü toparlanılması zordur. 7 kat kaslar operasyona tabi tutulur. Bu şu demektir ki, anne doğum sonrasında hem fizyolojik olarak hem de psikolojik olarak etkilenir. 

Normal doğum korkusu ile sezaryen doğuma girmek korkunun şiddetine göre değişir. Normal doğumdan korkuyorsanız ilk önce korku için yapılması gereken diğer şeyleri araştırın. Profesyonel destek alın. Normal doğum korkunuz hala devam ediyorsa, gerçekten çok azalacaktır, sezaryene gitmek mümkündür. Harikulade bir kurtarma operasyonudur. Yaklaşık 2 dakika içerisinde bebeğe ulaşılır, yarım saat içerisinde de operasyon biter. 

Burada önemli olan sezaryene karar verirken avantajlarını ve dezavantajlarını bilmenizdir. Bunu anne baba adayları olarak bilmeniz gerekir. Bunun için de bunu öğrenirken eşinizi de yanınıza almanız gerekir. Normal doğumdan korkarken sezaryene doğru gitmenin getirileri ve götürülerinin neler olduğunu bilmeniz gerekir. 

İlk önce korkunuzu tanımlayın. Sonra onunla ilgili paylaşıma geçin. Psikolojik destek alın. Daha sonra korkunuz halen devam ediyorsa sezaryeni seçmek hakkınız, olması gerekendir. 

Sezaryene bu nedenle karar verildiyse gene de doğumun başlamasını beklemek çok önemlidir. Doğum hormonlarının ortaya çıkması için bu çok önemlidir. Başladıktan sonra istediğiniz zaman sezaryene dönebilirsiniz. Ancak önerimiz isteğe bağlı, planlı olarak sezaryen olmamanızdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat