Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Normal doğum şansımı nasıl artırabilirim?

2,555
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Normal doğum şansımı nasıl artırabilirim?

Doğum, gebelik süreci tamamlandığında normal olarak bebeğin genital kanaldan dışarıya çıkmasıdır. Ancak doğum sırasında anne ve bebeğin sağlığını tehlikeye atacak bir durumdan şüphelenirsek o zaman normal bir doğum değil de, cerrahi bir yöntem olan sezaryen tercih edilmektedir. Bu oran yüzde 10-15?i geçmemektedir. Dolayısıyla bu da yüzde 85-90 oranında normal doğuma uygun olunduğu anlamına gelmektedir. 


Tıbbi veya psikolojik bazı sebeplerden dolayı normal doğum yapamayabilirsiniz. Burada önemli olan, normal olanın, doğal olanın genital bölgeden doğum olduğunu bilmektir. 

Maalesef bilinçaltımızda, çocukluğumuzdan gelen çok sayıda kaygıya ve korkuya sahibiz. Nedir bunlar? Doğum korkuları. Küçük bir kız çocuğuna bile sorarsanız muhakkak çevresi tarafından bu korkunun ona işlendiğine tanıklık edersiniz. Filmler, bağıra bağıra doğum yapan kadınlarla doludur. 

Doğum kasılmalarına sancı deriz. Tüm bunlar doğum korkularını artıran durumlardır. Bu yüzden öncelikle normal doğuma hazır olmak, iyice bilinçlenmek, korkulacak bir şey olmadığını bilmek çok daha kolay doğum yapmanızı sağlayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat