Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nemli bölgelerde yaşayanlar sağlıkları için nelere dikkat etmeli?

371
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nemli bölgelerde yaşayanlar sağlıkları için nelere dikkat etmeli?

Nemli ve sıcak bölgelerde yaşayan insanların dikkat edeceği belli başlı birkaç unsur vardır. Güneş ışığını yansıtan açık renkli kıyafetler giymek, vücudumuzda ısı transferini kolaylaştıracak sentetik giyecekler, kıyafetler yerine daha pamuklu, ter çekebilen ve hava alabilen kıyafetler tercih etmek gibi. Ayrıca sıvı alımını arttırmak faydalı olabilir. 

Yiyecek konusunda da birkaç şeye dikkat etmek faydalı olacaktır. Özellikle nem oranının arttığı mevsimlerde hava sıcaklığı da artıyorsa su oranı yüksek gıdaları tüketmek yararlı olur. Örneğin; kavun, karpuz, kırmızı biber gibi. Sıvı yönünden zengin gıdalar tüketmek vücudumuzun sıvı kaybetmesine karşı bir önlem olabilir.

Klimaların doğru kullanılması da önemlidir. Klimaları evimizde yatarken, uyurken kullanabiliriz. Ortam nemini otomatik olarak ayarlayan klimalar da mevcuttur. Ortam sıcaklığını 20 ? 22 dereceye ayarlayabiliriz. Nem düzeyini otomatik olarak da ayarlayabiliriz. Uyurken de klimalarda bulunan uyku modunu seçebiliriz. Bu ayar belli aralıklarla sıcaklığı arttırarak kaliteli bir uyku uyumamızı sağlar

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat