Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nemfomani nedir?

35,102
kez izlendi
Puan: 4.56 / 5
Detaylı Açıklama

Nemfomani nedir?

Nemfomani, bir kişinin aşırı cinsel istek duyması; bu aşırı cinsel isteği günlük hayatına mutlaka yansıtması; neredeyse önüne gelen her kişiyle cinsellik yaşamak istemesi gibi görülebilir. Ancak böyle tanımlanmış bir psikiyatrik rahatsızlık ya da cinsel işlev bozukluğu yoktur. 

Kadınlarda ya da erkeklerde aşırı cinsel istek olabilir. Aşırı cinsel istek kimi zaman kişilerin toplumsal yaşamlarında ve çevrelerinde sorunlara yol açabilir. 

Nemfomanin ortaya çıkışı
Nemfomani çok ünlü bir kelimedir. Edebiyattan sinemaya, tarihten tıbbi literatüre kadar girdiği yerler vardır. Özellikle 20. yüzyılın ilk yarısında bu tür deyimler çok yer almıştır. Erkeklerin sürekli cinsellik arayan kadın fantezilerinden ortaya çıkmıştır denebilir. Gerçek hayatta böyle bir şey yoktur.

Bazı kadınlar, yumurtalıklarının çıkarılmasını isteyecek kadar kendi durumlarından yakınırlar, bazı kız çocuklarında bağırsak kurtlarına bağlı vulva kaşıntıları görülür, kimi ilaçlar ve uyuşturucular da cinsel duyguyu etkiler. Bunların Nemfomaniden kaynaklandığı söylense de böyle bir şey yoktur. Bu tür konuların tanısı ve tedavisi için psikiyatırlara başvurulmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat