Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Neden bazı arkadaşlarımda hiç yokken bende çok sivilce çıkıyor?

6,809
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Neden bazı arkadaşlarımda hiç yokken bende çok sivilce çıkıyor?

Neden bazı arkadaşlarımda hiç yokken bende çok sivilce çıkıyor, güzel bir soru ancak unutmayalım ki herkesin farklı bir yapısı var. Nasıl ki kimimiz uzun, kimimiz kısa boyluysak; kimi sarışın, kimi esmer; kimisi kilolu kimisi ince yapılıysa, sivilce oluşumu da genetik özelliklerimize bağlı.


Açık tenli, cilt yapısı ince olan kişiler sivilce konusunda daha şanslı. Cilt yapıları daha az yağlı olduğundan daha az sivilce çıkarıyorlar. Cildi esmer veya buğday tenli olan, kalın cilt yapısına sahip kişiler ise daha sık ve daha uzun süreli olarak sivilce çıkartıyorlar.

Tüm bunların dışında beslenme biçimi de sivilce oluşumunu etkiliyor. Yağlı yiyecekleri sevenler, çok sık abur cubur tüketenler sivilce oluşumuna zemin hazırlıyor çünkü özellikle sivilce oluşumuna yatkın olan kişilerin sivilcelerden kurtulmak için bu tür beslenmeden uzak durması gerekiyor. 

Stresin de sivilce oluşumuna etkisi vardır. Bu nedenle fazla stresten kaçınmalı, özellikle sınav dönemi gibi zamanlarda çok stres altında kalan ve sivilceye müsait cilt yapısına sahip olan kişilerin açık havada spor yaparak, çeşitli hobiler edinerek yahut tüm bunlara rağmen stres ile başa çıkamıyorsa, profesyonel yardım alarak hayatındaki stres faktörlerini azaltması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat