Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Neden Barış Manço ile ilgili bir kitap yazdınız?

6,122
kez izlendi
Puan: 4.87 / 5
Detaylı Açıklama

Neden Barış Manço ile ilgili bir kitap yazdınız?

Çocukluğum ve arkasından lise yıllarım Barış Manço'yu dinleyerek geçti. Lise son sınıfta beklemeye kalıp da üniversiteye giremeyince çeşitli rastlantılar sonucu kendimi Hey dergisinde buldum.

Hey Dergisi yılları

Hey dergisinde bulur bulmaz da çok kısa sürede Barış Manço'yla yüz yüze gelip tanışma imkanına kavuştum. Beni kısa bir süre sonra Barış Manço muhabiri yaptılar. Barış Manço'nun attığı her adımdan Hey dergisinde ben sorumluydum. Kesinlikle bir haber atlamayacaktım.

Derken yüz yüze görüşmeye ve arkasından ailecek görüşmeye başladık. O bana gelirdi, ben ona giderdim. Böyle bir dostluk oluştu aramızda ve bu yurtdışına gittiğimiz bir festivalde ve yurtiçinde verdiği konserlerde de devam etti.

İyi günlerinde de kötü günlerinde de Barış Manço'yla hep beraber olduk. Bugün Hey dergisi arşivinde yapılan Barış Manço röportajlarının %90'ında benim imzam vardır.

Barış Manço'yu geleceğe taşımalıyız

Barış Manço'yu kaybettikten sonra gelecek kuşakların Barış Manço'yu tanımaları için bu kitabı yazmaya karar verdim ve kitabı Hey dergisinde çıkan röportajlarımdan derledim. Tabii ki diğer muhabir arkadaşlarımızın yazdığı haberleri de ekledim. O zamana ait anılarımı ekledim.

Bugün Milli Kütüphane'de ve TBMM kütüphanesinde de bulunan bu kitap, inanıyorum ki Barış Manço'yu sesiyle ve yorumuyla olmasa da, yaşam öyküsüyle, kişiliğiyle, yaptıklarıyla gelecek kuşaklara mutlaka taşıyacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat