Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ne kadar süre hamile kalınamazsa doktora başvurulmalı?

141,767
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Ne kadar süre hamile kalınamazsa doktora başvurulmalı?
35 yaşın altında genç ve sağlıklı bir çift düzenli bir cinsel hayatları olmasına rağmen bir yıllık süreç içerisinde gebelik oluşmazsa doktora başvurabilirler.

Bir yıllık süreç içerisinde kadın doğum uzmanları hastanın jinekolojik muayenesini, rahim ağzı kanser taramasını, gerekli gördüğü hormon testlerini yapıp, rahim filmini çekerek anne adayının genel bir jinekolojik değerlendirmesini yapmış olur. 

Anne adayına yapılması planlanan testler dışında erkeğe de sperm testi yapılmasıyla gebeliği etkileyen muhtemel sorunlar anlaşılabilecektir. Spermlerin sayısı, hareketliliği, canlılığı gibi faktörlerin değerlendirilmesi baba adayına yardımcı olacaktır. 

35 yaşın üzerindeki çiftlerde bir yıllık hamile kalma süresi, 6 ay ile sınırlandırılmıştır. Bunun sebebi 35 yaş üzerindeki çiftlerde anatomik olarak gebeliği yaşamak ve çocuk sahibi olmak için daha kısıtlı bir zamanın olmasıdır. 
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat