Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasır nasıl tedavi edilir?

323,724
kez izlendi
Puan: 4.13 / 5
Nasır nasıl tedavi edilir?
Nasır tedavisinde nasırın durumuna, aşamasına göre farklı yöntemler kullanılabilir. Yeni başlayan birkaç günlük nasırlarda nasıra neden olan etkenden uzak durmak nasıl tedavisi için etkili bir adımdır. Çoğu zaman ayak nasırı söz konusu olduğundan, rahat, ortopedik ve spor bir ayakkabı giymek yeni başlayan bir nasırın hızlıca iyileşmesini sağlar.  

Nasırdan kurtulmak için bir diğer yöntem de ılık suda bekletilerek yumuşaması sağlanmış nasırı ponza taşı ile törpülemektir. Ponza taşı ile nasır törpülendikten sonra, nasırlı bölgenin üzerine deriyi yumuşak tutacak merhemler de kullanılırsa daha iyi sonuç alınabilir. 

Biraz daha ilerlemiş nasırların tedavisi için nasırlaşmış deriyi çözecek yoğun asit içeren özel kimyasallar içeren solüsyonların kullanımını öneriyoruz. Hastalar aynı zamanda bu tür solüsyonlar içeren nasır bantları da kullanabilir. 

Tüm bunlara rağmen nasırda iyileşme olmuyorsa, birtakım tıbbi müdahalelere ihtiyaç olabilir. İlaçla tedavi edilemeyen ilerlemiş nasırlar için nasırı dondurma, elektrikle yakma ya da lazerle kazıma teknikleri uygulanır. Bunlar işe yarayan tekniklerdir.

Nasır tedavisinde unutulmamalıdır ki, nasırın cerrahi olarak çıkarılması kalıcı bir sonuç sağlamaz. Nasırın bir daha oluşmaması için nasıra yol açan etkenin devam etmemesi gererekir. Nasırlaşmaya neden olan sürtünme durumu devam ettiği sürece nasır tekrarlayacaktır. Bu etken dar ayakkabı olabilir veya nasır elde oluşmuşsa, ellerin sürekli aynı bölgeye sürtünmesi olabilir. Bu nedenle nasıl tedavisinin ardından nasırın tekrar oluşmaması için nasıra neden olan etkenin ortadan tamamen kaldırması şarttır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat