Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasır nasıl tedavi edilir?

308,335
kez izlendi
Puan: 4.13 / 5
Nasır nasıl tedavi edilir?
Nasır tedavisinde nasırın durumuna göre farklı yöntemler kullanılabilir. yeni başlayan birkaç günlük nasırlarda nasıra neden olan etkenden uzak durmak etkili bir adımdır. Rahat ve ortopedik bir ayakkabı giymek yeni başlayan bir nasırın hızlıca iyileşmesini sağlar. 

Nasırdan kurtulmak için bir diğer yöntemde ılık suda bekletilerek yumuşaması sağlnmış nasırı ponza taşı ile törpülümektir. Üzerine deriyi yumuşak tutacak merhemler de kullanılırsa daha iyi sonuç alınabilir.

Biraz daha ilerlemiş nasırların tedavisi için nasırın çözülmesini sağlayan özel kimyasallar içeren nasır bantları kullanılabilir.

İlaçla tedavi edilemeyen ilerlemiş nasırlar için dondurma, elektrikle ya da lazerle kazıma teknikleri uygulanır. Bunlar işe yarayan tekniklerdir. Ancak nasıra yol açan etken devam ederse nasır tekrarlayacaktır. Kişinin nasırdan kurtulmak için etkeni ortadan kaldırması şarttır.


Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat