Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl kıyamet hadisleri var?

299
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl kıyamet hadisleri var?

Kıyamet hadisler ve ayetler ile bilebildiğimiz bir şeydir. Kıyamet ile ilgili net ifadelerin olduğu hadisler kutsi hadislerdir. Kutsi hadis peygamber ağzından çıkar, fakat Allah de, onlara söyle şeklinde bunu desteklemiştir. 


Kuran'daki ayetler son derece nettir. İman eden insanlara moral vereceği gibi, zalimlere de korku veren bir kitaptır. Kıyamet alametlerini sert bir üslupla anlatan Kuran'ın yanı sıra, kıyamet halleri de hadislerde mevcuttur. Öncesinde alametlerle başlar. Yakın ve uzak alametlerle ilgili hadisler vardır. 

Küçük alametler bazı günahlardır. Bu günahların devamlı olarak toplum tarafından işlenmesi anlamına gelir. İçki ve zinanın yaygınlaşması, adam öldürme ve cinayetlerin yaygınlaşması, cehaletin artması ve yaygınlaşması. 

Büyük alametler ise yakın zaman alametleridir. Bunlar fark edildiğinde iş işten geçmiş demektir. Hemen kıyamet kopacağını bu şekilde anlarız. Denizlerin ısıdan dalgalanması, gök cisimlerinin perişan olması, güneşin batıdan doğup doğudan batması, kozmik dengenin bozulması gibi alametlerdir. Mana olarak sosyal içerikli alametler de vardır. Liyakatsizliğin değer görmesi bunlar arasındadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat