Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl Jennifer Lopez gibi bronz makyaj yapabiliriz?

6,140
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl Jennifer Lopez gibi bronz makyaj yapabiliriz?

Jennifer Lopez makyajı yapmak için bronz, altın sarısı ve bakır tonlarını tercih etmemiz gerekir. Jennifer Lopez makyajda tüm tonların parlak rengini kullanır. Sedefli farlar, highlight dudak parlatıcıları sıklıkla bu makyajda kullanılabilir. Makyaja gözlerden başlayabiliriz.
Altın rengi bir far gözlere sürülür. 

Mürdüm tonlarında bir gölge yaparak göz makyajına devam edilir. Mürdüm rengi parlak far gözün bittiği noktadan içeri doğru dağıtarak uygulanır. Siyah bir ince eyeliner sürülür. Jennifer Lopez'in gözleri küçük olduğu için kalın bir eyeliner sürmemek gerekir. Gözleri iri olan kişiler kalın eyeliner sürebilir. Göz pınarına denk gelecek şekilde highlight yani parlak ışık anlamına gelen ışıklandırma yapılır.

Fırça ucunda kalan kısım da kaş altına sürülür. Kirpikleri dolgun gösteren bir takma kirpik kullanabiliriz. Kirpik kuruyana kadar diğer göze de aynı uygulamayı yapalım. Kapakta uygulanan altın sarısı gözün alt kısmına da uygulanır. Kirpik altına daha koyu parlak mürdüm rengi far sürülür. 

Göz içine doğal krem rengi bir kalem uygulanır. Kaşlardaki boşluklar doldurulur. Daha sonra çok ince bir fondöten uygulayalım. Göz altı kapatıcısı olarak bir ton daha açık bir renk uygulayalım. Jennifer Lopez makyajında elmacık kemikleri son derece çıkık görünür. Bunun için kulak memesi ile burun deliği arasında hatta dıştan içe doğru hafif bir gölge yapalım. Elmacık kemiği üzerine parlak aydınlık uygulayalım. 

Şeftali ve pembe tonlarındaki aydınlığı ön tarafa doğru gelecek şekilde az olarak sürelim. Göz altlarına ince transparan bir pudra uygulayalım. Göz altındaki kirpiklere bolca rimel sürelim. Doğal bir hafif pembe dudak kalemi ile çizgiyi belirginleştirelim. Şeftali renkte bir parlatıcı sürelim. Daha koyu tenli iseniz daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat