Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl Interpol polisi olunur?

3,922
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl Interpol polisi olunur?

Öncelikle, Interpol polisi olma kavramını iyi bir şekilde incelemek gerekir. Çünkü Interpol teşkilatları çeşitli seviyelerdedir. Interpol'ün merkez teşkilatı Lyon'dadır. Burada görev almak için Interpol Genel Sekreterliğinin belirlediği genel kıstaslar ve ülke kotaları bulunur. Ancak ulusal teşkilatlardaki, örneğin Türkiye'de Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Interpol birimleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Interpol Europol Sirene Şube Müdürlüğü olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün personel politikalarına tâbidir.

Türk Interpol'ünde İEM Personel Şube Müdürlüğü planlaması dahilinde personel istihdam edilir. Buna göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Interpol Europol Sirene Şube Müdürlüğü'nde görev almak için İEM'de polis olarak görev yapabiliyor olmanız gerekir. Bundan sonra görevin niteliği sebebiyle yabancı dil bilgisi gerekir. İngilizcenin yanı sıra Fransızca, Arapça, Rusça gibi dillerin bilinmesi önemlidir. Yabancı ülke polisleri ile zaman zaman işbirliği yapılması nedeniyle prezentabl olunması, Türk polisinin iyi bir şekilde temsil edilmesi de gerekiyor.

Videoyu Göster

İş & Para Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat