Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl hamile kalınır?

78,582
kez izlendi
Puan: 2.85 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl hamile kalınır?

Bir adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar geçen süreye adet döngüsü denir. Adet kanamasının ilk gününde rahim iç tabakası dökülür ve yeniden şekillenmeye başlar. Sağ veya sol yumurtalıkta bir yumurta olgunlaşma sürecine girer. Yaklaşık olarak adet döngüsünün 14. gününde olgun bir yumurta hücresi haline gelir. 

Adet döngüsünün 14. gününde olgun hale gelen yumurta etrafını saran sıvı keseceğinin içinden çatlama adı verilen bir olay ile serbest kalarak fallop tüpüne girer. Bu döngü kadınlarda her ay gerçekleşir. Gebeliğin başlaması için yumurtanın bir sperm ile birleşmesi gerekir. 

Çatlama olayı ile fallop tüpüne gelen yumurta spermlerle karşılaşırsa bu spermlerden birini içeri alarak döllenmeyi başlatır. Yumurta karşılaştığı binlerce spermden sadece bir tanesini beğenir ve seçer. Döllenme gerçekleştikten sonra yumurta ve spermin birleşiminden oluşan yeni hücre çoğalmaya başlar. Oluşan bu yeni hücreler yaklaşık 7 gün sonra rahme gelir ve buraya yerleşir. Hücrelerin rahme yerleşmesi ile gebelik başlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat