Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl beslenen çocuk aşırı kilo alabilir?

626
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl beslenen çocuk aşırı kilo alabilir?

Çok karbonhidratlı az posalı fiziksel aktivitesi kısıtlı beslenme düzeni ve besin tercihleri yanlış olan çocuklar kilo almaya meyillidir. Çocuklar sofraya aile ile oturtulmalı yemek yerken başka bir şey ile ilgilenmemeli ve TV karşısında olmamalılardır. Aksi takdirde ne yediklerini idrak edemeyip daha çok yiyeceklerdir. Çocukların yermekten çok hoşlandıkları ama onlara sağlıksız kilo aldıran bazı gıdalar vardır. 


Örneğin, patates kızartmaları. Fast food restoran zincirlerinin yemeklik yağlarını değiştirdiklerini söyleseler de patates kızartmaları, kimyasal ve şeker ile fazla yağlı ve çeşitli olan nişasta içeren beyaz patateslerdir. O yüzden tabaktaki en zararlı yiyecektir. Donutlar ise kızarmış ekmeklerdir üstelik içlerinde bol miktarda şeker ve krema ilavesi vardır ve çocuklara sağlıksız kilo aldırırlar. 

Patates veya mısır cipsi ise patates kızartmalarının paketlenmiş halidir ve yağ oranları yüksektir bu sebeple çocuklarınızın beslenmesinde tercih etmemeniz gereken bir gıdadır. Ancak, sağlıklı yiyecek satan marketlerde bulabileceğiniz fırınlanmış mısır cipslerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Üzerlerinde kremalar ve  içeriğinde çok fazla şeker içeren çörekler ve kekler sağlıksız olup çocuklarda aşırı kilo alımına sebep olabilecek besinler arasındadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat