Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Narsist kişilik bozukluğu nedir?

59,999
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Narsist kişilik bozukluğu nedir?
Narsist kişilik bozukluğu olan kişilerde kendini çok önemseyen, ön plana çıkaran tavırlar geliştirmesi gözlenir. Egosunu destekleyici davranışlarda bulunma haline hepimizde rastlanabilir, narsist kişilerin farkı ise tüm hayatlarını bu şekilde geçirmeleridir. Sadece kendileriyle ilgili konulara odaklanır, kendilerini bu açıdan destekleyen insanlarla vakit geçirirler.

Karakter bozukluğu nedir?
Narsizmin genetik, kültürel, eğitim, mizaç, anne baba tutumu gibi pek çok nedeni olabilir. Anne baba tutumu ile ilgili nedenlere bakarsak; aşırı destekleyen, pohpohlayan, kendi beklentilerini çocuğuna yükleyen annelerin çocukları narsist olabilirler. Uzak, soğuk baba ve destekleyici bir anne olduğunda çocuk arada kalır. Bir taraf egosunu desteklerken, diğer taraf yaralar. Bu tür durumlarda genelde çocuklar narsist kişilik bozukluğu geliştirirler.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat