Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nane çayının vücuda ne tür faydaları var?

11,882
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nane çayının vücuda ne tür faydaları var?

Nane mide sağlığı açısından özel olarak nitelendirilen bir bitkidir. Naneyi demleyerek nane çayı olarak içebilirsiniz. Mide yanması ve yakınması olan kişiler nane çayı içerek midelerini rahatlatabilirler.


Kimi besinler kişiye iyi gelirken diğer kişilerde farklı etkiler gösterebilir. Nane çayı içmek midenizi rahatsız ettiği durumda nane çayını tercih etmeyin.


Nane çayının sakinleştirici özelliği bulunur. Stresli olduğunuz günlerde nane çayı içerek bir miktar rahatlayabilirsiniz.


Nane içerisinde bol miktarda C vitamini bulundurduğu ve antioksidan özelliğe sahip olduğu için vücuda detoks etkisi yapar. Taze naneyi salata ve günlük öğünlerinizde tüketebilirsiniz.


Naneye sıcak suda demlik içerisine dilimlenmiş mandalina, portakal veya elma şeklinde meyvelerle hoş bir koku ve aroma verebilirsiniz. Böyle bir çayı günde 2 fincana kadar içebilirsiniz. Gebeler ve emzikliler bitki çaylarını dikkatli tüketmelidir ve doktor tavsiyesiyle içilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat