Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Namaz duaları nelerdir?

7,160
kez izlendi
Puan: 2.80 / 5
Namaz duaları nelerdir?
Namaz duaları namaz esnasında okunan bildiğimiz ayet metinleri içinde yer alan surelerin dışında kalan kısımlardır. Namaz duaları her namazda okunan dualar oldukları gibi bazı özel namazlarda özel dualar da okunabilir.

Namaza önce dua ile başlanır. Sübhaneke duası okunarak namaza dururuz. Namaza Rükû ve secde sırasında Sübhane Rabbiyel Ala ve Sübhane Rabbiyel Azim dualarını okuyarak devam ederiz. Namaz sonundaki oturuşta Ettehiyyatü, Allahümme Salli, Allahümme Barik, Rabbena Atina ve Rabbenağfirli duaları okunur.

Bazı özel namazlar da vardır. Vitir namazında Kunut duaları da okunmalıdır. Cenaze namazında da cenaze duası mutlaka okunmalıdır. Namaz duaları Kuran'da yer almayan fakat Peygamber Efendimiz tarafından namazda okunması söylenen dualardır.
Yaşam Kanalı Hepsini Gör
Gusül abdesti nasıl alınır?
Eski İstanbul Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat