Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Müge İplikçi'nin Uçan Salı kitabının konusu nedir?

1,054
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Müge İplikçi'nin Uçan Salı kitabının konusu nedir?

Büyükler ve çocuklar için yazmış olduğu öykü ve romanlardan sonra Müge İplikçi çocuklar için de çok keyifli bir öykü kitabına imza atmıştır. İstanbul'un en önemli pazarlarından biriyken geçtiğimiz günlerde yer değiştirilen Kadıköy Salı Pazarı, Uçan Salı kitabının mekanını oluşturmaktadır. 

Kitabın kahramanı uçmayı kafaya takmış olan, bütün çocuklar gibi hayal ve gerçeği birlikte yaşayan Sibel adında bir kızdır. Annesi ve ikiz kardeşi ile birlikte bayram alışverişine pazara giderler. Sibel, burada annesini kaybeder. Annesini ararken çok yorulur ve bir domates sandığının içine kıvrılır. O sırada mahalleden tanıdığı, cadı zannedip korktuğu ihtiyar bir kadın gelir. Ancak bu kadın cadı değildir. Fakir düşmüş, torunlarına bakan biridir.

Kadın onu alr, evine götürür, karnını doyurur, hatta bir de kolye hediye eder. Sibel kadını hediye etitiği kolyeyle bir anda uçmaya başlar. 

Sibel ailesine kavuşacak mı, kolyenin sırrı nedir gibi soruların cevabı Uçan Salı kitabındadır. 8-9 yaş içindeki çocuklar için ideal olan kitabın korunması gereken değerlerimiz, farklı olana karşı ön yargılı davranmamamız gerektiği gibi konuları vardır. Kitabın resimleri Mustafa Delioğlu tarafından çizilmiştir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat