Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

MS genetik bir hastalık mı?

23,490
kez izlendi
Puan: 4.10 / 5
MS genetik bir hastalık mı?
MS genetik bir hastalık değil ama genetik yatkınlığın MS'in ortaya çıkmasında önemli rol oynadığını biliyoruz. Bu, ailesinde MS olan kişinin çocuğunda veya kardeşinde MS olacak anlamına gelmiyor. Ama ailesinde MS hikayesi olan kişilerin olmayanlara göre MS ile karşılaşma olasılığı on ile yirmi kat daha yüksek olabiliyor. 

Ancak MS'in yüz binde elli ya da yüz binde yüz gibi oranlarda olduğunu düşündüğümüz zaman bu oranın yüzde biri, en fazla yüzde ikiyi geçmediğini, dolayısıyla çok küçük kalacağını söyleyebiliriz. 

Bununla birlikte bir genetik yatkınlık MS'in ortaya çıkmasında sorumlu olarak kabul edilebildiği ancak bu genetiğin  hangi kromozomdan ve neden kaynaklandığını bilmediğimiz önemli bir noktadır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat