Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

MS atakları nasıl tedavi edilir?

51,017
kez izlendi
Puan: 4.82 / 5
Detaylı Açıklama

MS atakları nasıl tedavi edilir?

MS atakları kortizon ile tedavi edilir. Kortizon genelde serumla verilir. Bu, bizim yüzde doz olarak tabir ettiğimiz bir kortizon uygulamasıdır. Ancak altı çizilmesi gereken önemli bir nokta, her MS atağını mutlaka tedavi etmemiz gerekmiyor. Bazı ataklar çok hafif oldukları için kendiliğinden geçecektir. Kortizon vermeye gerek yoktur.
 
İkinci bir değinilmesi gereken nokta ise yalancı ataklardır. Bu ataklar gerçek olarak algılanabilip gereksiz yere tedavi edilebiliyor. Nedir bunlar? Hastanın daha önce geçirmiş olduğu bir atağın aynı belirtileri daha hafif şekilde geçici olarak ortaya çıkabilir.
 
Vücut dengesindeki değişiklikler, açlık, uykusuz kalmak, yorulmak, üzülmek gibi nedenler bazı şeyleri tetikleyebilir. Bulguların ortaya çıkmasını kolaylaştırabilir. Bunlar gerçek atak değildir. Ancak daha şiddetli olduğunda ve uzun sürdüğünde bu atağı yeni bir atak olarak değerlendirebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat