Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Modemi bilgisayara nasıl bağlarız?

87,105
kez izlendi
Puan: 4.04 / 5
Detaylı Açıklama

Modemi bilgisayara nasıl bağlarız?

Modemler kablolu ve kablosuz olmak üzere iki çeşide ayrılabilirler. Bu da modemleri bilgisayara bağlamanın iki yolu var demektir. Kablolu olarak, yani USB ya da ethernet yoluyla bağlama. Ya da kablosuz yani wireless olarak bağlama yöntemleridir.

Kablosuz bağlantı

Evinizde bir tane ya da birden fazla bilgisayarın olması bu bağlantı çeşidini etkilemez, istenilen miktarda bilgisayar bu bağlantıyı kullanabilir. Ancak güvenlik için internet ağınızı şifrelemeyi unutmayın.

Kablolu bağlantı

Eğer tek bir bilgisayar için bağlantı yapıyorsanız modeminizden çıkan USB ya da ethernet kablosunu bilgisyarınızdaki USB ya da ethernet çıkışlarına bağlayarak interneti kullanabilirsiniz. Ancak birden fazla bilgisayar varsa ve modeminizde bir tane ethernet çıkışı yani port varsa bir switch yardımıyla bu portların sayısını arttırabilir ve birden fazla bilgisayarı internete bağlayabilirsiniz.

Aynı anda ADSL ve telefon

ADSL teknolojisi aynı anda internet ve telefon kullanımına izin verir ancak bunu yaparken ekstra splitter denilen bir aparata ihtiyaç duyabilir. Bu aparatın "line" kısmına asıl telefon hattı, "phone" kısmına telefonun kablosu ve "modem" kısmına da modeme giden kablo takılarak internete bağlıyken telefon hattının kesilmesi engellenir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat