Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Moda tasarımı yetenek sınavı nasıl yapılır?

3,246
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Moda tasarımı yetenek sınavı nasıl yapılır?

Moda tasarımı yetenek sınavı üniversitelerin açmış olduğu sınav tarihlerini takiben gerçekleşir. öncelikle üniversiteye girecek öğrencinin ÖSYM'nin yapmış olduğu YGS sınavına girmiş olması gerekir. 140 ve üzerinde puan alan öğrenciler özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri şeklinde iki ayrı tercih kullanarak moda tasarım bölümü sınavlarına hazırlanabilir. 


140 ve üzeri puan alan öğrenciler özel ve devlet üniversitelerine girmek durumundadır. 140 puan altı öğrenciler özel üniversitedeki moda tasarımı bölümünü tercih edemez. Özel üniversitelerde 140 taban puan şartı aranırken devlette 160-180 ve 225 puan ve üzeri şartı vardır. 

Eğer öğrenci özel üniversitenin yetenek sınavına hazırlanıyorsa özel üniversitenin portfolyo çalışmalarına bakmalıdır. Bu hazırlığı yapmalıdır. Çoğunluklu olarak özel üniversiteler sınavlarında cisimlerden sınav yapar. Devlet üniversitesinin ise sınav kapsamı geniştir. Obje-desen, figür, anatomi, perspektif gibi derslerden sorumludur ve kara kalem çalışmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat