Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mini tüp bebek tedavisi nedir?

11,724
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mini tüp bebek tedavisi nedir?

Bugün için tüp bebek standart bir tedavi olmaktan çıkmıştır. Çiftlere göre tedaviler vardır. Kadınların hepsinin yumurtası çok fazla değildir. Polikliniğe başvuran hastaların hemen hemen yarısında kadının genç olduğu halde yumurta sayısının azalmış olduğu ya da kadının yaşı büyüdüğü için yumurta sayısının azalmış olduğu görülmektedir. 

İğne tedavisinin amacı, bir kadına bir iğne tedavisi yükleyerek, hatta bir masraf yaptırarak daha fazla yumurta elde etmek, bu daha fazla yumurta içerisinden daha iyisini seçmek, daha iyi embriyolar elde etmek, çok embriyo elde edilirse de en iyisini seçip içeriye koymak ve kalanlarını dondurmaktır. 

Bizim hastalarımız her zaman yumurtası çok olan hastalar değildir. Dolayısıyla yumurtası az olan hastalarda iğne tedavisi yapılsa bile çok yumurta çıkmayacağı için genellikle doğal tedaviler uyguluyoruz. Bunlar hap tedavileri ya da hiçbir ilaç kullanmadan yapılan tedavilerdir. Bunlara halk arasında mini tüp bebek ya da ilaçsız tüp bebek ya da doğal tedavi adları verilir. Bu tedavilerde kadının doğal ortamda büyüyen yumurtası ultrason eşliğinde takip ediliyor, bu durumda olan kadında 2 ya da 3 yumurtası büyüyor, bu büyüyen yumurtalar normal tüp bebek işlemlerine tabii tutuluyor. 

Az yumurtası olan hastalarda enteresan bir şekilde iğne tedavisi olunduğunda, yani yumurtalık çok yumurta versin diye zorlanıldığında daha az ve daha kalitesiz yumurta karşılaşılır. Doğal tedavi yapıldığında ise kadının yumurtası az olsa bile, iyi yumurtaya denk gelmek ve yumurtayla gebelik elde etmek mümkün olabiliyor. Az yumurtalı olanlar üzülmesinler, çünkü unutmayın ki herkes evlerinde bir yumurta ile gebe kalabiliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat