Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışı eğitim için burs veriyor mu?

860
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışı eğitim için burs veriyor mu?

MEB'in 5-6 yıl önce başlattığı bir burs programı vardır. Yüksek lisans ve doktorayı kapsayacak şekilde burslar söz konusudur. Belli bölümlerden mezun öğrenciler için burs söz konusudur. Burada ALES ve not ortalamasının 2,5'un üstünde olması şartı vardır. Eğer bu kriterlere sahipseniz bir mülakat sürecinden sonra MEB bursu almaya hak kazanabilirsiniz. 


Bulunulan sene içinde pek çok öğrenci MEB tarafından yurtdışına gönderilir. Öğrencilerin eğitim ücretleri, konaklama, cep harçlıkları, uçak biletleri Milli Eğitim Bakanlığı bursu kapsamında karşılanmış olur. İngilizce dil eğitimine ihtiyacı olanlar için MEB tarafından önce Türkiye'de daha sonra ise gidilen ülkede burslar ayarlanır. 

Burs kaşılığında öğrenciden Türkiye'ye döndüğünde burs aldığı her yıl için 2 yıl kamu hizmeti yapması istenir. Bu bir üniversite ya da kamu kurumu olabilir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinde burs başvuru şartları ve tarihle ilgili ilanlar oluyor. 2015 yılı için 2,5 not ortalaması ihtiyacı vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat