Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Midem bulanıyor, hamile olabilir miyim?

62,914
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Detaylı Açıklama

Midem bulanıyor, hamile olabilir miyim?

Hamilelik belirtilerinden olmazsa olmaz denilen âdet gecikmesi olmadan da hamilelik olabilir. İstenmeyen bir ilişki, veya gebelikten korunmadan yapılan bir ilişki sonrasında âdet dönemi geldiğinde eğer mide bulantısı varsa ve bunun dışında fenalaşma hissi, bayılma hissi, bulantı ve kusma hissi, bazı gıdalara karşı tiksinme veya daha fazla arzu duyma, bel ağrısı ya da sırt ağrısı varsa âdet gecikmesi olmadan dahi gebelikten şüphelenilebilir.

Bu belirtilerin bir tanesi veya bir kaçı olduğunda beraberinde âdet gecikmesi yoksa çok büyük ihtimalle hamilelik söz konusu değildir. Bu bakımdan öncelikle âdet gecikmesi olup olmadığına bakılmalıdır. Âdet görülmüşse, rengi normalden farklı ve daha az, zamanından önce veya sonra olan, ağrısız âdet kanamaları hamilelik belirtisi olabilir.

Hamilelik döneminde görülen mide bulantısı fizyolojik bir olaydır. Mide bulantısı gebeliğin 12. Haftasına kadar devam eder. Bazen hamilelik döneminde bazı nedenlerden dolayı mide bulantısı hamileliğin 16. Haftasına kadar görülebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat