Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Micropigmentation eğitimi hangi bölgeleri kapsar?

870
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Micropigmentation eğitimi hangi bölgeleri kapsar?

Micropigmentation eğitimi, micropigmentation gibi kozmetik alanında devrim yaratmış bir eğitim metodu olup, derinin dermal tabakasına renk pigmentleri yerleştirme sanatıdır. 

Uygulama eğitimleri tamamen doğal ve kişinin görünümünü iyileştirmeye yöneliktir ve eğitimlerimizin amacı micropigmentation ile uygulama yaptıracak olan kişilere daha aktif bir yaşam tarzı, kişisel özgürlük, zaman tasarrufu, benlik saygısı ve kişinin kendine olan güvenini artırmaya yönelik eğitimlerden oluşmaktadır.

Micropigmentation; makyaj ürünlerine alerjisi olan kişiler, kontakt lens kullanıcıları, hassas gözlü insanlar, görüş bozuklukları olanlar, spor yapanlar veya el titreme gibi problemleri olan kişiler için oldukça uygundur.

Mikropigmentasyonun uygulama alanları ise oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir: yüz bölgesinde kaş, göz ve dudak bölgelerine yapılan uygulamaların tamamını kapsar.

Kaşlarda: Dolgu kaş, kıl atışı kaş, kaş kontur ve 3 boyutlu kaş
Gözlerde: Eyeliner, gölgeli veya çift renkli eyeliner ve far efekti
Dudaklarda: Kalıcı ruj efekti, dudak konturu, dudak dolgusu

Başta alopesi, görünür yara izleri, meme yapılandırması, ciltte renk kaybı, saç dökülmesi gibi problemler yaşamış veya kemoterapi almak zorunda kalmış olan kişilere, Micropigmentation uygulamasından sonra kendilerini yeniden iyi hissetmelerine, yeni bir benlik kazanmalarına yardımcı olabilmeyi hedefleyen detaylı bir eğitimi kapsamaktadır.

Akademimizdeki mcropigmentation eğitimlerimiz 2 çeşit olup; Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı Meslek Edindirme Paketi ve MasterClass Eğitim Paketi bulunmaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı Meslek Edindirme Paketi, 64 saatlik süren bir eğitim olup; uzman adaylarını renk pigmentolojisi ve cilt yapısı gibi dünyanın en geniş kapsamlı teori ve teknik kısım öğretilir.

Güzellik uzmanı, makyöz veya estetisyenlik belgesi gerektirmektedir. Bu belgelere sahip olan kişiler eğitimlerini başarı ile tamamlayıp gerekli sınavlara girerek Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikayı almaya hak kazanırlar.

MasterClass Eğitim Paketi içeriğinde 15 gün teori, 15 gün uygulama eğitimi mevcuttur. Tüm öğrenciler alan derslerine ek olarak hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek eğitim, iletişim, renk bilgisi, müşteri ilişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, iktisat, işetme, diksiyon ve zarafet dersleri sayesinde kendilerini güzellik sektöründe bir adım öne çıkacaklardır.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat