Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mezoterapi yöntemi ile selülit tedavisi nasıl yapılır?

13,988
kez izlendi
Puan: 4.12 / 5
Mezoterapi yöntemi ile selülit tedavisi nasıl yapılır?
Selülit kadınların karın, uyluk ve kalça bölgelerinde portakal kabuğu görünümündeki derinin, düzensiz görünümüdür. %80 ile 90 oranında çok fazla miktarda görülür. Selülitte cilt altındaki yağ dokusu düzensiz şekilde, deri yüzeyine doğru çıkıntı yapar.

Selülitli ciltte küçük yağ kümecikleri oluşarak aralarındaki kan damarlarını sıkıştırır. Bu nedenle dolaşım bozulur ve bizim fibroz bantlar dediğimiz, fazladan doku artıkları oluşur.

İlaç uygulamak gerekiyor

Selülit problemini çözmek için ilaç kullanmak, sorunlu bölgeye ilaçlar enjekte etmek zorundayız. Mezoterapide özellikle yağ parçalayıcı ilaçları çok fazla kullanıyoruz. Yağ dokusunun içine giriyoruz. Yağ hücrelerini küçültmeye çalışıyoruz.

Bu ilaçlar yardımıyla kan akımını artırmaya çalışıyoruz ve orada fibroz bant dediğimiz fazla doku artıklarını parçalayıp sistemden atıyoruz. Dolayısıyla bu patogenezi çözdükten sonra da mezoterapiyle selüliti tedavi ediyoruz.
Moda & Güzellik Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat