Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mezoterapi ile liposuction arasındaki farklar nelerdir?

17,997
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Detaylı Açıklama

Mezoterapi ile liposuction arasındaki farklar nelerdir?

Mezoterapi ile liposuction farklar oldukça fazla. Liposuction tamamen cerrahi bir girişimdir. Estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen, yağ dokularının alınması ile gerçekleştirilen bir operasyondur.

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi ise kesinlikle cerrahi bir işlem değildir. Sadece çok küçük ve ince iğnelerle bölgeye ilaç enjekte edilmesi işlemidir. O bakımdan benzer ya da birbirlerine alternatif yöntemler değiller.

Ancak mezoterapi ve liposuction birlikte kullanılabilir. Liposuction sonrası mezoterapi yapılabilir veya mezoterapiyle bir miktar küçültülüp, sonrasında liposuction yapılabilir.

Mezoterapide sonuç için 15 seans gerekir

Liposuction cerrahi bir operasyon olduğundan, tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi radikal bir işlemdir. Yani işlemi yaparsınız orada sorun biter. Tabii operasyon sonrasındaki işlemleri, pansumanları saymıyorum. Ama sorun orada biter.

Mezoterapi ise sorunu bir anda bitirecek bir süreç değil. Mezoterapi yaklaşık 10 ya da 15 günde bir yapılan 10-15 seans süren, belli tedavi süreleri gerektiren bir tedavi protokolüdür. Bu nedenle çözüm açısından kıyaslama yapmak çok doğru değil.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat