Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mevsimsel saç dökülmesi için evde neler yapabiliriz?

3,941
kez izlendi
Puan: 3.46 / 5
Detaylı Açıklama

Mevsimsel saç dökülmesi için evde neler yapabiliriz?

Mevsimsel saç dökülmeleri herkeste görülmez. Daha önce mevsimsel saç dökülmesi yaşadıysanız dökülme döneminin 2 hafta öncesinde birtakım önlemler alabilirsiniz. 

 
Antioksidan diyet yapmak saç dökülmenizi azaltmak için alabileceğiniz önlemler arasında yer alır. Antioksidan diyet yapmak için yüksek proteinli, bakır, çinko ve demir ağırlıklı gıdalarla beslenmelisiniz. Bu gıdalarla beslenmek mevsimsel saç dökülmelerini azaltmaya yardımcı olacaktır. 

Psikolojik nedenler de saç dökülmesini etkiler. Özellikle, stres yaşayan kişilerde mevsimsel saç dökülmesi daha sık görülür. 

Saçların döküldüğü dönemde sigara ve alkolden uzak durulmasının faydası vardır. Ayrıca yine bu dönemde düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır. 
 
Mevsimsel saç dökülmesi dönemlerinde banyo alışkanlıklarına özen gösterilmelidir. Saçın yıkanma şekli ve sıklığı ile kullanılan şampuan saç dökülmesine etki eder. Bu dönemlerde saçınızı haftada 3 kereden fazla yıkamamaya özen gösterin. Evde saçlarınıza saç bakım ve onarım kürleri uygulayabilirsiniz.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat