Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Metabolizmayı hızlandırmanın yolları var mı?

101,183
kez izlendi
Puan: 4.53 / 5
Detaylı Açıklama

Metabolizmayı hızlandırmanın yolları var mı?

Metabolizmayı hızlandırmanın birçok yolu vardır ama bunların en önemlisi en başında gelen ara öğünlerin sıklaştırılması, sık aralıklarla az az yemek yenilmesidir. Eğer azar azar sık sık besin tüketimi yaparsanız, vücut bu besin tüketimine karşılık olarak daha çok yakmaya ve daha çok enerji harcamaya başlar. Bu, metabolizmayı hızlandırmanın en basit yollarından biridir. 

Spor, metabolizmayı hızlandırmanın en iyi yollarından biridir. Çünkü kas kitlenizi ne kadar çalıştırır, enerji yakımını ne kadar artırırsanız, vücut da o oranda enerji yakacaktır. Bu nedenle hem metabolizma hızınız artar, hem de kilo vermeye başlarsınız.

Metabolizmayı hızlandıran bir diğer etken ise sağlığımız için çok önemli olan su tüketimidir. Eğer su tüketimi az olursa, metabolizma da yavaşlayacaktır. 

Diyetlerden öğrendiğimizin tam aksi yönde bir bilgi olan bir diğer metabolizma hızlandırma yöntemi ise sadece düşük kalorili beslenmekten uzak durmaktır. Çünkü ne kadar düşük kalorili beslenirseniz, metabolizmanız da beslenmenize ayak uydurur ve hareketini yavaşlatır, vücut daha az enerji yakar. Bu nedenle doğru ve iyi kaloriyi almak, aslında iyi yemek yemek, doğru beslenmek metabolizma hızınızın düzene girmesini ve genç kalmanızı sağlayacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat