Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meslek seçerken nelere dikkat etmeliyim?

3,142
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meslek seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Meslek seçimi hayatınızın genelini etkileyen önemli bir seçimdir. Yapacağınız meslek ilgi duyduğunuz alanda ve size uygun olmalıdır. Sevdiğiniz işi seçerseniz keyifle çalışırsınız, işinizi zevkle yaparsanız.

Kişiliğiniz, ilgi duyduğunuz alanlar ve hobileriniz meslek seçiminizi etkiler. Meslek seçimi yaparken bunların farkında olmanız çok önemlidir. Lise yıllarında hangi alanda eğitim almak istediğinize dair bir karar vermelisiniz. Alan seçimi yaptıktan sonra alana uygun seçebileceğiniz meslekleri gözden geçirin. Kendinize uygun meslek seçimi yaparken uzmanlardan destek alabilirsiniz.

Uzmanlar gelecek planınızı yaparken yeteneklerinizi ölçen testlere katılmayı tavsiye eder. Bu testler sizin zihinsel düşünme ile iletişim modelinizi, meslek eğiliminizi ve güçlü olduğunuz alanları ortaya çıkarır.

Meslek konusunda karar vermeden önce o mesleği yapan insanlarla tanışıp onların görüş ve bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat