Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

MERS-cov nasıl bir hastalık?

232
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

MERS-cov nasıl bir hastalık?

MERS-cov çok ağır ve ciddi bir hastalıktır. Başlangıçta diğer viral hastalıklar gibi genel ağrı, halsizlik, ateş, öksürük gibi belirtiler verse de ilerleyen dönemlerde solunum yetmezliğine kadar gidebilir. Hasta ya solunum sıkıntısıyla ya da akciğer tutulumuyla karşılaşabilir. Bu durumda tedavi işe yaramaz. 


Hastalığa özel bir antibiyotik kullanımı söz konusu değildir. Sadece destek tedavisi uygulanacağından hastalığın seyrine çok müdahale olmamakla birlikte vücut direncinin ve dengelerinin korunması sağlanır. Hastalık yüzde 35-50 ölümcül sayılmasına rağmen bazı kişilerde çok asemptomatik seyredebilir. 

Hastalıktan ölen veya hastalanan şahısların etrafındaki insanlarda yapılan taramada bazı insanlarda hiç şikayet görülmemiştir. Küçük çocuk ve yaşlı hastalarda, kronik böbrek, akciğer, kanser, diyabet, hiper tansiyon gibi hastalığı olan kişilerde MERS virüsü hastalığının seyri daha ağır olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat