Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Merkür burçları nasıl etkiler?

792
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Merkür burçları nasıl etkiler?

Hem klasik hem de modern astrolojide tanrıların habercisi olan Hermes ile eşleştirilen Merkür, Başak ve İkizler burçlarının yöneticisidir. Bu iki burçta da doğasının olumlu yönlerini sergiler. Merkür; bilişsel süreçler, karar alma, düşünce üretme, iletişim becerileri ile ilgilidir. İdrak kabiliyetimiz, algılarımız, zekamız da Merkür ile ilgilidir.

Merkür gezegeni
İkizler ve Başak burçlarında güçlü olduğu için iletişim, algı ve öğrenme yetenekleri daha keskin olur. İkizler ve Başak burçlarının karşıt burçları olan Yay ve Balık burçlarında merkür zararda olacaktır. Merkür gezegeni, Yay burçlarında odaklanma zorluğu, dikkatsizlik gibi etkilere sebep olur.

Merkür Balık burcunda yerleştiğinde de olumsuz etkiler gösterebilir. Merkür gezegeni, Balık burçlarında dalgınlık, dikkatsizlik ve aşırı duygusallık gibi etkilere sebep olur. Eğer Merkür haritada güçlü ise kişi iyi iletişimci, çabuk öğrenen, bilgiyi alan ve yayan kişiye dönüşür. Bu kişiler iletişimle ilgili mesleklerde çok başarılı olurlar. Çok iyi bir matematikçi ya da hukukçu olabilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat