Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mercan bakmak için nasıl bir akvaryuma ihtiyacımız var?

665
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mercan bakmak için nasıl bir akvaryuma ihtiyacımız var?

Mercan bakmak istiyorsak önce akvaryumu seçip sonra akvaryumu seçmememiz gerekir. Bakacağımız mercanı seçmek için mercanın nasıl bir ortamda yaşadığını bilmemiz gerekir. Ardından buna göre bir akvaryum almak gerekir. Seçtiğimiz mercanla ilgili forumları da araştırabiliriz. 


Hangi mercanın hangi optimum koşullarda yaşadığı ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekir. Daha önce bakmış birinin bilgi birikiminden de bu anlamda faydalanmak gerekir. Normal ortamlarında asırlardır yaşayabilen bu canlılar, istenmeyen koşullarda yanlış müdahalelerle öldürebiliriz. 

Bunun için bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Mercan bakmamız için soğutucusu ve ısıtıcısı olan, sıcaklığı 25 derecenin üzerine çıkarmayan, nitrit, nitrat, amonyak seviyesinin ölçümlerinin yapılabildiği, tuz seviyesinin ayarlanabildiği ve dansite olarak 1025'te kalabildiği, pH değerlerinin 8 - 8,5 olarak ayarlanabildiği, akıntı oluşturabilecek bir düzeneğin olduğu bir tuzlu su akvaryum sistemine sahip olmamız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat