Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Menisküs için artroskopi tedavisinin diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?

168,188
kez izlendi
Puan: 4.77 / 5
Menisküs için artroskopi tedavisinin diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?
Menisküs yırtığında önce hastayı değerlendiriyoruz. Ardından MR tetkikiyle yırtığın büyüklüğünü, yerleşimini tespit ettikten sonra bir tedaviye karar vermek gerekiyor. 

Menisküs yırtığı için cerrahi tedaviye karar verildiğinde yapılan en popüler tedavi yöntemi artroskopi yöntemidir. Artroskopi yöntemi özellikle son 10-15 yılda çok popüler olmuştur. Diz eklemine 2 ya da 3 küçük delikle girilip kamera ve diğer  yardımcı bir takım araçlarla sadece yırtık olan kısımın temizlenmesiyle karakterize tedavi yöntemidir. 

Menisküs yırtığı için artroskopi tedavisi, diğer tedavi yöntemlerine göre hastanın günlük yaşantısına dönmesi daha hızlı olur. Menisküs yırtıklarına karşı artık başka bir cerrahi tedavi yönteni günümüzde kullanılmamaktadır. Eskiden açık cerrahi yapılıyordu. 

Menisküs yırtıkları için uygulanan tedavi yöntemi artroskopi ile hastanın  açık cerrahiye göre günlük yaşantıya dönmesi daha hızlı olur ve ağrı, enfeksiyon gibi bir takım riskler bu yöntemle yok denecek kadar azdır. 
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat