Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Memede asimetri nedir?

13,179
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Memede asimetri nedir?

Memede asimetri her iki memenin farklı boyutlarda, meme başlarının farklı yerlerde olması olarak tanımlanabilir. Meme asimetrisi sorunu erkelerde de olabilir ancak en sık da kadınlarda rahatsız edici ve çözüm istenen şekliyle karşımıza çıkar. 

Meme asimetrisi son derece uç noktalara varabiliyor. Kılık kıyafetten rahatlıkla belli olacak kadar asimetri olan birçok vakayı tedavi edebilmek mümkündür. Bir tarafta memenin neredeyse hiç olmaması, diğer tarafta çok büyük olması mümkünken bazen de daha minör, daha küçük boyut farklılıkları; meme başlarının yerlerinde farklılıklar olabiliyor. 

Meme asimetrisi sorunlarından biri Enteresan Poland Sendromu?dur. Enteresan Pland Sendromu sorununda meme dokusu ve meme altındaki kasta hiç meme olmayabilir. Bu durumlarda farklı şekillerde tedaviler yapılır. 

Bazı meme asimetrilerinde her iki meme de çok büyük, ancak biri diğerinden çok daha büyük olabiliyor. Bu tip sorunlarda, meme küçültme teknikleri uygulanır. Bazı vakalarda bir tarafa protez koyarken diğerinin kıyasıya küçültülmesi gerekebilir. Bunun için tedavi yöntemi önceden planlanır ve tedavi farklı boyuttaki protezlerle mümkün olabilir. 

Meme asimetrisi ameliyatları oldukça teknik ve tecrübe ister, çünkü uzun vadedeki sonuçları farklı olabilir. Örneğin protez koyduğunuz meme ile doğal dokuyla kapattığınız memenin sonuçları daha farklı olacaktır. Bu tür ameliyatlar tatmin oranı yüksek bir ameliyattır. 
Toplumda minör asimetrileri çok sık görürüz. Her meme asimetrisi sorununun tedavi edilmesi gerekmez. Ama kılık kıyafetle bile belli olacak derecelere ulaştığında hastalar mutlaka çözüm arar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat