Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme nasıl yapılır?

12,719
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme nasıl yapılır?

Meme küçültme ameliyatı oldukça teknik ve çok sayıda yaptığımız bir ameliyattır. Ameliyat öncesi planlaması çok önemli. Planlanmadan başlanan ameliyatların saatler boyu sürdüğünü duymuş olabilirsiniz. 

Göğüs küçültme sırasında, meme büyük olduğundan, küçültme sonrası meme başı olması gerekenden olukça aşağılara taşınmış olur. Meme başının olması gereken yere işaretledikten sonra çıkarılması gereken doku miktarına göre planlama yapılması gerekir. 

Meme küçültme ameliyatlarında Kullanılabilecek belli başlı üç ana teknik vardır. Kiholpaterni dediğimiz teknikle, bir tanesi sadece dikine çizgi bırakabilir. Bir diğer teknik ise çok büyük memeleri küçültürken kullandığımız amputasyon tekniğidir. 

Meme küçültme ameliyatlarında hangi tekniğin seçileceği tamamen hastanın durumu ve hekimin tecrübesi ve hangi ameliyatı hangi sıklıkla uyguladığına bağlı olarak da değişir. Bu anlamda meme küçültme ameliyatının sonuçları gerçekten tekniğe ve tecrübeye çok bağlıdır. Ameliyatların temel amacı hastanın ihtiyaçlarıni gidermek olduğundan, ameliyat sonrası hastaya gerçek bir konfor sağlanmış olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat