Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatını herkes yaptırabilir mi?

30,030
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatını herkes yaptırabilir mi?

Bu ameliyat çok büyük göğüsleri olan ve sağlıklı olan herkese yapılabilir. Yaş sınırını da biz mümkün olduğu kadar aşağı çekmeye çalışıyoruz. Hani genellikle de 16 - 17 yaşında kızlarda çok anormal göğüs büyümesi olabiliyor. O zaman ameliyat yapmayı düşünebilirsiniz. Çünkü buradaki amaç estetik olarak daha iyi, daha güzel bir göğüs yapmaktan ziyade, normal, kabul edilebilir, o genç kızın psikolojisini bozmayacak bir göğüs ebadına indirmeye çalışmak. Dolayısıyla bunu yapmak mümkün.

70 yaşında sağlıklı bir kadın da ameliyat yaptırabilir

Büyük yaşlarda da yapılabilir. Eğer bir insan sağlıklıysa, yani çok nadir oluyor ama 70 yaşında bir insana da bu ameliyatı yapabilirsiniz. Bu çok büyük bir ameliyat değil. Yapılmasında bir sakınca yok. 70 yaşında, çok aktif, dünyayı gezmek istiyor ama kocaman göğüsleri var ve "Ben bunlarla ne yapacağım?" diyor. Bu durumda tabi ki yapabilirsiniz, niye yapmayasınız? Yapılmayacak bir ameliyat değil.

Şeker hastalarında komplikasyon görülme oranı yüksek

Ben mesela temel olarak, bütün estetik ameliyatlar için söylüyorum; mesela şeker hastalığı olan insanları ameliyat yapmak istemiyorum. Eğer şeker hastalığınız varsa bence olmayın bu ameliyatı. Çünkü şeker hastalığı komplikasyon ihtimallerini çok artırıyor. Enfeksiyon olabilir, başka şeyler olabilir, gerek yok, yani yapılacak bir şey yok.

Ameliyat öncesinde en az 6 hafta sigara bırakılmalı

Eğer çok ciddi bir sağlık probleminiz varsa da hani bu ameliyatı olmayın. Sigara içmek bu ameliyatı çok birebir etkiler. Eğer içiyorsanız ameliyat öncesinde en az 6 hafta sigarayı mutlaka bırakın. Çünkü sigara kullanımı ameliyatla ilgili bütün komplikasyon ihtimallerini arttırıyor bu ameliyatta.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat