Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatında hangi teknikler uygulanır?

45,314
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatında hangi teknikler uygulanır?

Meme ameliyatında kullanılan temel teknikleri şöyle size özetleyeyim. Cerrahların kendi aralarında konuştukları, birtakım temel teknik ayrımlar var. Bunların hasta açısından çok büyük bir fark yok. Ama eskiden kullanılan teknikler hep T şeklinde iz bırakıyordu. Yani meme ucunun etrafında yuvarlak bir iz, aşağıya doğru inen düz bir iz, bir de kenarda aşağıda yapılmış büyük bir iz.

Şimdi mümkün olduğu kadar bu aşağıdaki bu T'nin bacağını, yani uzun olan izi ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Yaparsak 1 - 2 cm'lik küçük bir T yapıyoruz, ya da hiç yapmıyoruz. Ama meme ucunun etrafında olan ve aşağıya doğru inen iz artık temel standart ameliyat tekniği olarak yerleşti.

Liposuction az kullanılan ve herkeste uygulanamayan bir teknik

Bunun dışında eğer bir hasta çok gençse, göğüslerinde çok ciddi sarkıklık henüz oluşmamışsa, hiç iz bırakmadan sadece Liposuction yaparak, yani içerideki yağ fazlasını alarak göğüsleri birazcık küçültmek mümkün.

Liposuction tekniği çok nadir kullanılabilen bir tekniktir. Benim yaptığım 10 ameliyattan bir tanesine bile denk gelmiyor diyebilirim size. Çok nadiren işe yarıyor. Çok genç, 15 - 16 yaşında anormal göğüs büyüklüğü olan bir kızda, hiç değilse bu fazlalığının bir miktarını almak için bu teknik kullanılabilir.

Liposuction sarkmaya neden olur

Liposuction yaparsanız, göğüsler içindeki bu fazla gergin yağ dokusundan birazcık kurtulur. Birkaç kap küçültebilirsiniz göğsü. E giyiyorsa C giymeye başlar, rahat eder. Ama bunun sonucu göğüslerde birazcık sarkıklık oluşabilir.

Göğüste hiçbir toparlama yapmadan sadece içini boşalttığınız zaman göğüs kendini bırakmak durumunda kalıyor. O yüzden çok kullanılsa da görünüm açısından çok iyi bir teknik değildir.

Temel teknikte tüm göğüs küçültülür ve mutlaka iz kalır

Temel teknik mutlaka göğsü hem cildinden çıkarmak, hem içeriden çıkarmak ve göğsü toparlamak. Toparladığınız zaman mutlaka bir iz bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Hanımlar bunu çok iyi anlarlar. Bu terziliğe benziyor. Bir deri fazlası da var çünkü yani. İçi tamam, içi fazla içini boşaltıyorsunuz. Ama dışındaki deride bir fazlalık var. Bu deriyi de bir yerden kesip, dolayısıyla dikmeniz lazım.

Diktiğiniz yerde de iyi kötü bir iz mutlaka kalacaktır. T şeklinde mi kalacak, sadece düz bir iz mi kalacak? Bu hem cerrahın kullandığı tekniğe bağlı, hem sizin meme yapınıza, beklentilerinize, ne boyda bir göğüs istediğinize bağlıdır.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat