Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatı öncesinde hazırlık gerekiyor mu?

48,322
kez izlendi
Puan: 4.19 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatı öncesinde hazırlık gerekiyor mu?

Meme küçültme ameliyatı çok büyük bir ameliyat değil, ama yine de çok hafife almamak lazım. Sonuçta bir ameliyat. Göğüs hem şekillendiriliyor, hem içinden parçalar çıkarılıyor. İster istemez birtakım dikişler konuyor, kimi zaman diren yerleştiriliyor. Dolayısıyla ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca hastalar genellikle normal hayatlarına dönemiyorlar.

2. günde pansumanlar ve direnler çıkarılır

Yapılan ameliyata, ameliyatı yapan cerrahın tekniğine göre de biraz değişmekle beraber, genellikle biz 1. ya da 2. günde bir pansumanları açıyoruz, bütün o diren falan ne varsa onların hepsini çıkarıyoruz, hastalar rahatlıyorlar.

Ondan sonra yine çok küçük bir pansuman konuyor, ya sadece bantlar koyuyoruz ve hastalar normal bir sütyen giymeye başlıyorlar. Tercihen de bir sporcu sütyeni giyiyorlar. O sütyen giyildikten sonra genellikle normal hayata dönmek için hani o bir başlangıç oluyor.

İlk hafta içinde yıkanılabiliyor

Ben genellikle hastaların 2. ya da 3. gün yıkanmalarına izin veriyorum ama bu doktordan doktora çok değişir. Bazı doktorlar çok daha geç izin verebilirler. Benim kendi uygulamalarımdan bir tanesi, göğüste bütün dikiş koyduğum yerlere bant koyuyorum, yara bantları koyuyorum. Hastalar o iyileşme döneminde o şeyleri hiç görmüyorlar, iyileşmeyi takip etmiyorlar, görmüyorlar.

2 hafta, 3 hafta boyunca o bantlarla yıkanabiliyorlar. 2 - 3 hafta sonra o bantları çıkardığımız zaman da her şey iyileşmiş oluyor ve onlar yani bütün bu süreçten habersiz oluyorlar, çok rahat ediyorlar, çok konforlu oluyor onlar için.

İlk günler kol hareketlerine dikkat etmeli

Ameliyattan sonraki ilk haftada birazcık daha dikkatli olmak lazım, hani kol hareketleri falan nispeten birazcık daha ağrılı olur. Genellikle 2. 3. gün, 4. gün falan araba kullanmaya başlıyorlar. Çok ağrılı bir ameliyat değildir. İlk gün genellikle kalçadan yapılan bir ağrı kesici yeterli oluyor.

Ameliyattan gülümseyerek çıkar, 4. günde araba kullanabilirsiniz

İnsandan insana böyle şeyler biraz değişiyor ama herkesi perişan eden, yataklara düşüren bir ameliyat değildir meme küçültme ameliyatı. Genellikle insanlar ameliyattan gülümseyerek çıkarlar, 2 gün sonra da normale yakın olurlar, genellikle böyledir. 3. gün duşlarını alırlar, 4. gün arabayla bir yerlere giderler gelirler falan.

Uzun dönemde yani her şey iyileştikten sonra da özellikle dikkat edilmesi gereken hiçbir şey yok. Yani normal hayatınıza dönüyorsunuz. Spor yapabilirsiniz, her türlü sporu yapabilirsiniz. Yani boks bile yapabilirsiniz, hani hiçbir sınırlama yok, dalabilirsiniz, çıkabilirsiniz, hiçbir şey yok.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat