Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

76,074
kez izlendi
Puan: 4.72 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Meme küçültme ameliyatları birçok değişik durumda yapılabilir ama tabi temel problem göğüslerin büyük olası. Büyük olan göğüsler mutlaka sarkık olur. Karikatürlerde kocaman göğüsler dimdik duruyor hani; inanın bu fiziksel olarak mümkün bir şey değil.

Büyük göğsün dik durması mümkün değil

14 yaşında bir kızın bile göğüsleri çok büyüdüğü zaman mutlaka sarkar. Bunun utanılacak hiçbir tarafı yok. Çünkü bu yerçekimine bağlı bir şey ve yani büyük göğüs dediğiniz şey sonuçta 1 kilo, 2 kilo, 3 kilo bazen 5 kilo oluyor. Yani 5 kiloluk bir şeyin dimdik durması hakikaten mümkün değil. Göğsün içinde kemik gibi bir şey yok. Göğüs tamamıyla etten, içindeki bağ dokularından oluşan bir şey ve mutlaka yerçekimine yenik düşer, aşağı doğru sarkar. Dolayısıyla bunu beraber değerlendirmek lazım.

Erkeğin büyük göğüslü kadının sıkıntısını anlaması zor

Sarkıklık ve büyüklük hep beraber olan şeylerdir. Göğsü büyük olan kadınlar, çok ciddi sıkıntılar çekerler. Bunu ben bu mesleğe girdikten sonra yaşayarak öğrendim. Bunu bir erkeğin anlaması da genellikle çok zor oluyor. Bu insanlar genellikle çok genç yaştaki kızlar annelerine, babalarına, eşler kocalarına, büyüklerine bunu anlatmak istedikleri zaman genellikle erkekler bunu kolay kolay anlayamıyorlar.

Ben de şöyle diyorum. Boynunuza bir şey asın diyorum. Hani 2 kilo buraya, 2 kilo buraya bir ağırlık asın ve 24 saat çıkarmadan onunla dolaşın diyorum. Bunun da ağırlığı da bu. Şuranıza şöyle iple boynunuza bağlayın diyorum ve bu insanların hani eşinizin, ya da kızınızın ne çektiğini ancak bu şekilde anlayabilirsiniz diyorum.

Büyük göğüs belli bir yerden sonra sağlık problemidir

Büyük göğüs gerçekten bir yerden sonra bir sağlık problemi haline geliyor. Burada 4 kilo, burada 3 kilo? Böyle yaşamak mümkün değil. Yani spor yapamıyorsunuz, günlük hayatınız kısıtlanıyor ve bir süre sonra bütün büyük göğüslü kadınlarda sırt problemleri başlıyor. Omurlar birbirine daha yakınlaşmaya başlıyor, fıtıklar başlıyor, ağrılar başlıyor.

Büyük göğüslü kadınların giydikleri sutyenler buralarda yaralar açmaya başlıyor. Bu çok tipiktir mesela. Şuralarda mosmor izler olur, bazen açık yaralar olur, göğüs altında pişikler başlıyor. Estetik olarak zaten çok kabul edilmez bir şey.

Büyük göğüslü kadınlar hiçbir kıyafeti kendilerine yakıştıramazlar kendilerine haklı olarak. O göğüsler büyüdükçe sarkar, ne yapsanız onları toparlayamazsınız. Sutyen bulamazlar, bin tane problem yaşarlar. Dolayısıyla benim çok inanarak yaptığım bir ameliyattır göğüs küçültme ameliyatı.

Kadın, ameliyat sonrasında hayatta daha aktif rol alır

İnsanlar, yani benim en memnun ettiğim hastalarımın bir grubu bu tür hastalar. Ameliyattan sonra ?Allah razı olsun? diyorlar bana. Bu hakikaten hastalarımın hayatlarında büyük değişiklik yaratıyor. Örneğin hastalar, göğüs küçültme yaptığımız hastalar ameliyattan sonra hep kilo verirler. Çünkü daha hareketli ve daha aktif oluyorlar.

Yani boynunuzda 4 kiloyla zaten ne yapabilirsiniz ki. Hani merdiven çıkmak bile size bir eziyet haline geliyor. Halbuki göğüsler küçüldüğü zaman rahat ediyorlar. Spor yapmaya daha eğilimli oluyorlar, daha fazla yürüyorlar, daha aktif oluyorlar. En önemlisi kendilerini daha çok seviyorlar, daha mutlu oluyorlar, sırtlarından o yük kalkmış oluyor.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat