Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme asimetrisi nasıl düzeltilir?

14,100
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meme asimetrisi nasıl düzeltilir?

Meme asimetrisi, ameliyat öncesinde plastik cerrahinin planlaması, çok dikkatli yapılması gereken konularından bir tanesidir. Her bir vaka birbirinden farklıdır ve standart bir tedavi yöntemi söylemek mümkün değildir. Zaman zaman bir tarafta hiç meme dokusu olmadığı halde diğer tarafta oldukça iri bir memenin olduğu vakalar çıkar karşımıza. Bu takdirde bir tarafa meme protezi koyarken diğer tarafa meme küçültme tekniği uygularız.  Bazen de göğüs kafesi deformiteleri de eşlik eder meme asimetrisine. Bu durumda da o göğüs kafesi deformitesini de estetik amaçlı örtebilmek adına yüksekliği ve projeksiyon diyoruz biz buna tabanı farklı protezler seçerek tedavi etmeye çalışırız. 

Meme asimetrisi sorunlarında çoğunlukla her iki meme için çok farklı yani birine büyütme birine küçültme ya da birine dikleştirme ve küçültme tekniği uygulayarak sonucun birbirine çok yakın olmasını sağlamaya çalışırız. 

Meme asimetrisi ameliyatları oldukça zordur çünkü ameliyat öncesi planlamanın ameliyattan çıktıktan sonraki görüntünün ileriki yıllarda korunabilmesi için son derece dikkatli yapılması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat