Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Medine'ye nasıl gidilir?

1,174
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Medine'ye nasıl gidilir?

Medine Hz. peygamberin kabrini içinde barındıran sakin, dingin, yeşil havası farklı bir şehirdir. Burada vaktinizin çoğu Mescid-i Nebevi'de geçecektir. 5 vakit namazı burada kılabilirsiniz. Medine'ye gitmek için Suudi Arabistan vizesinin olması gerekir. Türkiye'de direkt Medine Havaalanı'na uçuşlar vardır. 


Oradan da kısa bir transferle Medine'nin içine gidebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi almak için doğrudan başvuru yapılamaz. Ancak turizm şirketleri üzerinden başvuru yapılabilir. Turizm şirketlerinin de kendilerine ayrılmış belirli kotaları vardır. Bunlar da Medine'ye tur düzenlerler. Bu anlamda buraya turla gidebilirsiniz. Bu daha rahattır. Gideceğiniz yerleri tur eşliğinde kolayca gezersiniz. 

Eğer oraları ilk defa görecekseniz özellikle turla gitmek tavsiye edilir. Eğer ikinciye yalnız gitmek istiyorsanız turizm şirketi ile anlaşıp size vize almasını sağlayabilirsiniz. Bu vize ile ülkeye kolaylıkla girilebilir. Bu kadınlar için mahremleri olan bir erkek eşliğinde mümkündür, yalnız alınamaz. 50 yaş üstündeyseniz kadın olarak yalnız da ülkeye giriş yapabilirsiniz. Sınırda beklemek durumdasınız çünkü kalabalık ve sıra olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat