Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Medine'ye hangi aylarda gidebiliriz?

435
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Medine'ye hangi aylarda gidebiliriz?

Medine'de konaklama için çok fazla seçenek vardır. Çok fazla turist olduğundan çok da fazla otel vardır. Oteller özellikle Mescid-i Nebevi'nin etrafında yer alır. 5 yıldızdan başlayarak pek çok bütçeye uygun otel vardır. 


Otel standartları genelde iyidir. Mescid-i Nebevi'ye uzaklığına bağlı olarak otel ücretleri değişmektedir. Mescid-i Nebevi çok büyük bir bahçeye sahip olduğu için en yakın otel bile çok da yakın değildir. 

Medine genel olarak iklimi ılıman olmasına rağmen sıcak bir şehirdir. Kış aylarını tercih etmeniz sizi ibadet anlamında rahatlatacaktır. Ocak - Mayıs arası, Ekim, Kasım, Aralık gibi aylarda ziyaret edebilirsiniz. Hac döneminde ziyaret kapalı olduğundan belirli aylarda gidemeyecek olduğunuzu unutmamalısınız. 

Özellikle Ramazan ayında gitmek ise tercih edilebilir. Mescid-i Nebevi'nin bahçesindeki sofralarda iftar yapmak, hurma, zemzem, yoğurt ve ekmekle iftar yapmak, herkesle aynı anda o duyguyu paylaşıyor olmak güzel bir deneyimdir. Ekonominiz ve sağlığınız müsaade ediyorsa bu ay içinde gitmek, Umre yapmak çok daha keyifli olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat