Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Medine'de mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir?

1,333
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Medine'de mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir?

Medine genel olarak iklimi ılıman olmasına rağmen sıcak bir şehirdir. Kış aylarını tercih etmeniz sizi ibadet anlamında rahatlatacaktır. Ocak - Mayıs arası, Ekim, Kasım, Aralık gibi aylarda ziyaret edebilirsiniz. 


Medine Hz. peygamberin kabrini içinde barındıran sakin, dingin, yeşil havası farklı bir şehirdir. Burada vaktinizin çoğu Mescid-i Nebevi'de geçecektir. 5 vakit namazı burada kılabilirsiniz. 40 vakit namaz kılmanın ise çok daha doğru olduğu söylenir. Eğer Peygamber efendinin türbesini ziyaret etmek istiyorsanız ibadet için belirli bir vakit yoktur. 

Ama kadınlar için belirli saatler vardır. Bu ülke düzenine göre gerçekleşir. Eğer turla gitmişseniz tur size önemli yerleri gösterecektir. Bunun dışında Küba Mescidi, Mescid-i Kıbleteyn, Uhud Şehitliği, Hendek, Yedi Mescitler ve Baki Mezarlığı ziyaret edebilirsiniz. Baki mezarlığı için bir tura katılmanıza gerek yoktur. 

Burası hemen Mescid-i Nebevi'nin yanında yer alır. Burası erkeklere açık, kadınlara ise kapalıdır. Eğer tek başına gittiyseniz Mescid-i Nebevi'nin etrafından kalkan minibüslere binerek söz konusu noktalara gidebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat