Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mayo veya bikinimiz için plajda nelere dikkat etmeliyiz?

45,865
kez izlendi
Puan: 4.23 / 5
Detaylı Açıklama

Mayo veya bikinimiz için plajda nelere dikkat etmeliyiz?

Mayo, bikini kullanımında vücut kremleri ve güneş yağlarıyla birlikte, en azından kremleri hemen sürdükten sonra bikininin giyilmemesi tavsiye olunur. Bu tür ürünler her ne kadar doğala yakın yapılıyor dense de içlerindeki kimyasal ve kozmetik malzemeler bikininin kumaşına, dikişine, bikininin kenar dikişlerinde yer alan bazı lastiklerin deforme olmasına neden olur.

Bu tür ürünler aynı zamanda tuzlu su veya klorla birleştiğinde bikinin dikişlerin gevşemesine sebep olduğu gibi, bikinide yer alan baskılara, desenlere de zarar verir.

Kozmetik ürün temasından kaçının

Bikinilerde ürünün biye ile birleştiği dikim noktalarından hem lastik geçer, hem de buralar biye ile bağlanma noktalarıdır. Dikişi uygulamasının yoğun olduğu bu bölgeler bu tür kozmetik ürünlerle fazla temas ettiğinde oradaki malzeme deforme olur ve tutuş gücü azalır. Yani dikişi yerlerinin hem tutuculuğu hem de elastikiyeti kaybolur ve bu da kullanıcıyı rahatsız eder.

Bikinilerin ıslak ya da nemli olarak hava almayan poşetlerde saklanması yine aynı şekilde ipliğin ıslak ve nemli ortamda kalmasından dolayı, kalitesine zarar verir, desenin deforme olmasına neden olur. Bu, krem ve yağın yaptığı etkiyle aynı şeydir.

Güneş desenleri soldurur

Bikiniler güneş altında kurutulmamalı. Bikini çok fazla güneşe maruz bırakıldığında da desenlerin solar. Bikinileri de tıpkı saçlarımız, tenimiz gibi düşünmeliyiz. Nasıl ki saçlarımız ve tenimiz güneş ışığından direk etkileniyorsa bikinilerin desenleri de güneşten o kadar etkilenir. Bu yüzden gölgede mandal bile kullanılmadan, sererek kurutulması tavsiye edilir.

Bikinin düşmanı: Klor

Klorlu sudan yani havuzdan çıktıktan sonra da duş alınıp ondan sonra güneşlenilmesi tavsiye edilir. Denizin ise girilen bölgeye göre tuzluluk oranı artar ya da azalır. Bu yüzden kendi teninizde tuzun durması ne kadar uygunsa bikininizde de o kadar uygundur. Bu yüzden mutlaka duş alınması gerekir. Fakat klor tuza göre daha fazla tahribata yol açar.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat