Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mahşer yeri nasıl olacak?

915
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mahşer yeri nasıl olacak?

Mahşer kelimesi korkunç kalabalığı ifade eder. Kıyamet sonrası kaybolmuş varlığın tekrar toparlanması anlamına gelir. Bu hesap verecek kişilerin toplandığı yer mahşer yeri adlı yerdir. Burada iki varlığa hesap sorulacaktır. Bunlar insanlar ve cinlerdir. 


İnsanlar ve cinler burada bir arada olacaktır. Burada insanların anadan doğdukları gibi olacakları söylenir. Kimsenin kimseyi göremeyeceği, kendi derdine düşeceği bir ortamdır. Burada hesaba çekilmenin verdiği yetersizlik duygusu baskın olacaktır. Kişilere amel defteri verilir. Allah'ın ne yapıldığını bildiği ifade edilir. 

Bu defterlerden sonra sorgu başlar. Bunu neden yaptın şeklinde sorular sorulur. Bunun ardından mizana geçilir. Mizan yani tartıda iyilikleri ağır basanların nereye gideceği konusunda hüküm verilir. Cennetlik ve cehennemlik kullar sırat köprüsünden geçerler. Bu köprü cehennemin üzerinde yer alır. Burada cennete ve cehenneme gidecek kullar ayrılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat