Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Maden suyunun sporcu beslenmesi açısından yararları nelerdir?

2,329
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Maden suyunun sporcu beslenmesi açısından yararları nelerdir?

Sporcuların performansında beslenme, yiyecek içecek dengesi çok önemlidir. İçecek dediğimizde de yeterli sıvıyı, yani yeterli hidrasyonu alıyor olmaları hem müsabaka hem de sağlık için yapılan sporda olumlu anlamda çok ciddi farklar yaratıyor. Bu anlamda baktığımızda spor yaparken terle birlikte kaybettiğimiz elektrolitleri de düşündüğümüzde, bu, doğal maden suyunu sporcunun ideal içeceği haline getiriyor. 

Eğer susadıysanız bilin ki vücudunuzda yüzde 1'lik bir sıvı kaybı oluşmuş demektir. Oysa vücudumuzun yüzde 55'i, 75'i sudan oluşuyor ve kaybettiğimiz her bir suyu yerine koymadığımız zaman bu hem performansta düşüklük yaratıyor hem de vücudumuzun temizlik sisteminin, sindirim sisteminin iyi çalışmamasına neden oluyor. Bu nedenle lütfen susamadan, su veya doğal maden suyu içmeyi alışkanlık haline getirin. Sporcu için gün içerisinde en az 2 - 2,5 litre su ve doğal maden suyu tüketin. Bunu yaparken, öğün aralarında, spor öncesi ve spor sonrası bölmeye çalışın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat