Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Maden suyu kilo kontrolü için yararlı mıdır?

8,354
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Maden suyu kilo kontrolü için yararlı mıdır?

Fazla kilolu ve obez kişilerin besin tüketimi alışkanlıklarına baktığımızda hareketsizlik başta olmak üzere, aşırı karbonhidrat, özellikle rafine karbonhidrat aldıklarını, düzensiz öğün tüketimleri olduğunu ve yeterli su içmediklerini görüyoruz. 

Eğer açlık hissediyorsanız bu, susuzlukla karışıyor olabilir. Biz diyetisyenler danışanlarımıza hep şunu sorarız: Kendinizi aç mı hissettiniz? Bir düşünün bakalım. Belki de susuz kalmışsınızdır. İlk önce 1-2 bardak su veya maden suyu için. Eğer halen açlık hissediyorsanız işte o zaman bu fizyolojik, yani gerçek açlık demektir. Çünkü bu iki duygu çok sıklıkla birbirine karışabiliyor. Bu nedenle önce susuz olup olmadığınızı anlamanız, bir iki bardak içerek su veya maden suyu içerek bunu görmeniz gerekir. 

Biz danışanlarımıza düzenli öğün tüketiminin çok önemli olduğunu anlatıyoruz. Ancak doğru sıvı alımının çok önemli olduğunun da altını çiziyoruz ve her gün 8-10 bardak su ile beraber 1-2 şişe doğal maden suyu tüketmelerini rica ediyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat